Tepelné čerpadla vzduch vzduch pro topení. Ekonomické topení s velkou účinností.

Údržba

Klimatizace a její údržba.

Údržbu klimatizace můžeme rozdělit na neodbornou, kterou si zákazník zvládne udělat sám a na odbornou , na kterou je doporučeno zavolat servisního technika.

U klimatizačních zařízení je potřeba provádět pravidelné čištění vzduchových filtrů , které zabraňují dostat se prachu do tepelného výměníku vnitřní jednotky. Na zaprášené filtry v nemastném a nekuřáckém prostředí nám bude stačit obyčejný vysavač. 

1. Jednotku vypneme. Dle návodu ke klimatizaci vytáhneme filtry, obvykle bývají u nástěnných jednotek přístupné po vyklopení předního krytu. 

2. Filtry vysajeme a očistíme. U některých jednotek může být navíc filtr např. pylový. ten můžeme také vytáhnout a vysát. Můžeme také vyčistit jenotku pomocí vysavače. Dáváme přitom pozor na žebrování výměníku.

3. Pokud je jednotka umístěna v kuchyni, nebo v místnostech , kde se kouří, bude potřeba filtr vymýt. Pokud nemáte speciální chemikálie, zkuste mýdlovou vodu. Filtr osprchujeme  a necháme jej odmočit v lavoru s teplou vodou a s namíchaným přípravkem. Poté můžeme při větším znečištění použít na stažení mastnoty jemnou houbičku. Mějte na paměti , že materiál filtru je sice pevný, ale při větším tlaku se může protrhnout.

4. Filtry necháme vysušit a poté je vložíme zpět.

5. Jakmile je filtr poškozený, doporučuji ho vyměnit. nákladově to nejsou veké částky a hlavně se nám nebudou nečistoty dostávat do výměníku.

Pravidelnou údržbou a čištěním vnitřních filtrů klimatizace snižujete spotřebu elektrické energie, jednotka má vyšší výkon,než při zanesém filtru , do ovzduší se neuvolňují zpět prachové čístice.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.